Έιμπαρ-Σεβίλλη 3-2

Από την... κόλαση στον παράδεισο η Έιμπαρ, η οποία επικράτησε με 3-2 της Σεβίλλης παρά το γεγονός ότι έχανε με 0-2, ενώ τα τρία γκολ της νίκης οι γηπεδούχοι τα πέτυχαν σε διάστημα σε 17 λεπτών!

Έιμπαρ-Σεβίλλη 3-2 | to10.gr

Επική ανατροπή στο Ιπουρούα από την Έιμπαρ!

Κανείς δεν το πίστευε κι όμως συνέβη. Η Έιμπαρ πέτυχε μία σπουδαία νίκη κόντρα στη Σεβίλλη, παρά το γεγονός ότι μέχρι το 65′ έχανε με 0-2. Στα επόμενα 17 λεπτά όμως, η ομάδα του Τζουλιέν Λοπετέγκι έπαθε ένα αδικαιολόγητο… μπλακ άουτ, δέχθηκε τρία γκολ μέχρι το 82′ και έφυγε ηττημένη από το μικρό γηπεδάκι του Ιπουρούα.

Συνελήφθη ο Κόκε σε κύκλωμα ναρκωτικών στην Ισπανία!

Οι «Ανδαλουσιάνοι» προηγήθηκαν πολύ νωρίς με τον Οκάμπος στο 11′, ενώ το 0-2 έκανε ο Τόρες στο 33′. Απόλυτα δίκαιο το αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο β’ μέρος άλλαξαν όλα. Το 1-2 έγινε στο 65′ με εκτέλεση πέναλτι του Ορεγιάνα, το 2-2 ο Λεόν στο 77′, ενώ το τελικό 3-2 διαμόρφωσε με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 82′ ο Κότε.

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα 6ης αγωνιστικής:

Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου:

Βαγιαδολίδ – Γρανάδα 1-1 (12′ Πλάνο / 42′ Φερνάντεθ)
Μπέτις – Λεβάντε 3-1 (45′ 48′ 67′ Ιγκλέσιας / 7′ Ερνάνι)
Μπαρτσελόνα – Βιγιαρεάλ 2-1 (6′ Γκριεζμάν, 15′ Αρτούρ / 44′ Καθόρλα)

Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου:

Λεγκανές – Μπιλμπάο 1-1 (62′ Όσκαρ / 59′ πεν. Γκαρθία)
Μαγιόρκα – Ατλέτικο Μαδρίτης 0-2 (26′ Κόστα, 64′ Φέλιξ)
Βαλένθια – Χετάφε 3-3 (30′ 34′ Μάξι Γκόμεζ, 39′ Κανγκίν / 1′ Μάτα, 66′ Χέισον, 69′ Ροντρίγκεθ)
Ρεάλ Μαδρίτης – Οσασούνα 2-0 (36′ Βινίσιους, 72′ Ροντρίγκο)

Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου:

Έιμπαρ – Σεβίλλη 3-2 (66′ πεν. Ορεγιάνα, 77′ Λεόν, 82′ Άνχελ / 11′ Οκάμπος, 33′ Τόρες)
Θέλτα – Εσπανιόλ 0-1 (σε εξέλιξη)
Σοσιεδάδ – Αλαβές 0-0 (σε εξέλιξη)