Η Ρεάλ νίκησε 5-0 τη Λεγανές

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η Ρεάλ Μαδρίτης το παιχνίδι με τη Λεγανές στο Μπερναμπέου, επικρατώντας με το ευρύ 5-0. (VIDEO)

Μετά την ήττα από τη Μαγιόρκα με 1-0, η Ρεαλ Μαδρίτης επέστρεψε στις νίκες συντρίβοντας με 5-0 τη Λεγανές στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

Οι «μερένχες» του Ζινεντίν Ζιντάν είχαν πολύ καλή απόδοση και ικανοποίησαν τους οπαδούς τους. Μόλις στο πρώτο δεκάλεπτο, το σκορ είχε φτάσει στο 2-0, με γκολ του Ροντρίγκο στο 7′ και του Κρος στο 8′.

Ο Σέρχιο Ράμος σκόραρε το 3-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ με τον ίδιο τρόπο ο Μπενζεμά διαμόρφωσε το 4-0 στο 69′. Το σκορ έκλεισε ο Γιόβιτς στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Λεγανές υπέστη την 7η ήττα στην La Liga και παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Ο Δημήτρης Σιόβας δεν αγωνίστηκε, αφού ήταν εκτός αποστολής.