Εϊμπάρ – Γρανάδα 3-0: Νίκη μετά από πέντε αγώνες

Εύκολη επικράτηση της Εϊμπάρ επί της Γρανάδα με 3-0 και επιστροφή στις νίκες.

Με ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο, όπου επί της ουσίας «καθάρισε» το παιχνίδι και με συντήρηση στο δεύτερο μέρος, η Εϊμπάρ κατάφερε να επικρατήσει με 3-0 της Γρανάδα και να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη της La Liga.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σημειώσουν δύο γκολ σε ένα πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο και να απλοποιήσουν τα πράγματα στο ματς.

Στο 21’ ο Ένριχ με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Κίκε στο 26’ με ένα διαγώνιο πλασέ να κάνει το 2-0 και να δώσει σημαντικό προβάδισμα στην Εϊμπάρ.

Η Γρανάδα προσπαθούσε στο δεύτερο μέρος να βάλει γκολ που θα της έδινε ελπίδα, είχε δύο δοκάρια στο 82’ και στο 84’, αλλά ήρθε στο 87’ ο Ινούι να βάλει το κερασάκι στην τούρτα για τους γηπεδούχους, που επέστρεψαν στις νίκες μετά από πέντε παιχνίδια.