Λεβάντε – Λεγανές 2-0

Μετά από τέσσερις σερί ήττες η Λεβάντε επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 2-0 της Λεγανές η οποία έμεινε κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Επιτέλους νίκη για την Λεβάντε ύστερα από 1,5 μήνα και τέσσερις σερί ήττες αφού επικράτησε με 2-0 της Λεγανές. Σε πολύ δύσκολη θέση η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα που έμεινε κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε με τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου, όταν ύστερα από γύρισμα του Μπάρντι, ο Ροσίνα από το σημείο του πέναλτι έκανε το 1-0.

Εννιά λεπτά μετά μάλιστα ήρθε και το 2-0 με τον Μάρτι που έστειλε την μπάλα στα δίχτυαμε όμορφο γυριστό.

Λεβάντε: Αϊτόρ Φερνάντεθ, Τόνιο, Πόστιγο, Μιραμόν, Βέθο, Ροσίνα (87’ Ντουάρτε), Καμπάνια, Μπάρντι, Βούκσεβιτς, Μαρτί (79’ Μοράλες), Μαγιοράλ (90+2’ Πάμπλο Μαρτίνεθ)

Λεγανές: Σοριάνο, Ροσάλες, Ομερουό (75’ Σιόβας), Μπουστίνθα, Σίλβα, Ροσάλες (46’ Ρουϊμπάλ), Ρέσιο, Κέβιν Ροντρίγκες, Όσκαρ, Ροντρίγκες, Γκερέρο (59’ Ασαλέ), Μπραϊθγουάιτ, Μέσα