Επέστρεψε στις νίκες με βασικό τον Σισέ η Σεντ Ετιέν (0-1, vid)

Η Σεντ Ετιέν κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Ανζέ επικρατώντας με 1-0, με τον Παπέ Αμπού Σισέ να αγωνίζεται ως βασικός.

Επιστροφή στις νίκες για τη Σεντ Ετιέν! Με βασικό τον Παπέ Αμπού Σισέ οι «στεφανουά» κατάφεραν να πάρουν το πρώτο «τρίποντο» μετά από τρεις αγωνιστικές και να επικρατήσουν με 1-0 στην έδρα της Ανζέ.

Ο Σενεγαλέζος κεντρικός αμυντικός ήταν για ακόμη μία φορά ένας από τους καλύτερους της Σεντ Ετιέν, κρατώντας το μηδέν στην άμυνα, αγωνιζόμενος για 90 λεπτά. Παρότι η Σεντ Ετιέν είχε φάσεις στο πρώτο μέρος, δεν κατάφερε να βρει το γκολ, με το σκορ του ημιχρόνου να μένει στο 0-0.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το «χρυσό» στο 52ο λεπτό με τον Κάζρι. Ο Τυνήσιος μεσοεπιθετικός βρήκε χώρο έξω από την περιοχή και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων και έγραψε το τελικό 1-0 για την ομάδα του Σισέ.

Μία πολύ σημαντική νίκη για τους «στεφανουά» που ξέφυγαν στους οχτώ βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη της Ligue 1.