Λυών – Μπρεστ 1-1

Η Λυών δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις, καθώς ήρθε ισόπαλη με την Μπρεστ (1-1) στην 1η αγωνιστική της Ligue 1.

«Στραβοπάτησε» με το… καλημέρα η Λυών, η οποία δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μπρεστ στην 1η αγωνιστική της Ligue 1 και ήρθε ισόπαλη (1-1).

Μάλιστα, οι «λιονέ» πρέπει να θεωρούνται και τυχεροί, καθώς αν μια ομάδα άξιζε τη νίκη από τις δύο αυτή είναι της Βρετάνης, που είχε πολλές ευκαιρίες, τις οποίες είτε δεν αξιοποίησε όπως θα έπρεπε είτε ο Λόπες δεν την άφησε να φτάσει σε δεύτερο γκολ.

Όπως και να ‘χει, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στην αναμέτρηση και αυτό χάρη σε γκολ του Καρντονά στο 43ο λεπτό. Έτσι κατάφεραν να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεση τους και μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 62ο λεπτό, με τον Σλιμανί να διαμορφώνει το τελικό 1-1.