Με «υπογραφή» Μίλικ η εντυπωσιακή ανατροπή της Μαρσέιγ (5-2)

Η Μαρσέιγ έκανε μια επική ανατροπή και έριξε 5άρα στην Ανζέ (5-2), έχοντας τον Μίλικ σε σπουδαία βραδιά.

Με μία εντυπωσιακή ανατροπή επί της Ανζέ, η Μαρσέιγ έφτασε στη νίκη με 5-2 κι… άφησε πίσω της την πρόσφατη ήττα από την αποδεκατισμένη Λιόν.

Ο εναρκτήριος αγώνας της 23ης αγωνιστικής στο «Βελοντρόμ» ξεκίνησε με τις ιδανικότερες συνθήκες για τους φιλοξενούμενους, που αιφνιδίασαν την ομαδα της Μασσαλίας και πριν τη συμπλήρωση του πρώτου 15λεπτου προηγήθηκαν με 2-0.

Από κει και πέρα, όμως, ανέλαβε δράση ο Πολωνός στράικερ, Αρκάντιους Μίλικ, ο οποίος με χατ τρικ οδήγησε την Μαρσέιγ στο τελικό 4-2 και το συγκρότημα του λιμανιού στην δεύτερη θέση (προσωρινά) της βαθμολογίας. Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε στο 85΄ ο Ουντέρ, ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στο 64ο λεπτό.