Σαν να είναι στη Super League – «Ντου» Κελαϊφί, Λεονάρντο στον διαιτητή του αγώνα Παρί – Ρεάλ

Ο Νασέρ Αλ Κελαϊφί και ο Λεονάρντο είχαν παράπονα από τη διαιτησία στο πρώτο ημίχρονο του ματς της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Ρεάλ Μαδρίτης και κατέβηκαν στα αποδυτήρια για να μιλήσουν με τον Ντανιέλε Ορσάτο.

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με 1-0 της Ρεάλ Μαδρίτης στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τη φάση των «16» του Champions League χάρη σε γκολ του Κιλιάν Εμπαπέ στο 94ο λεπτό.

Πειν φτάσουν στη νίκη οι Παριζιάνοι όμως, έλαβε χώρα ένα περιστατικό στο «Παρκ ντε Πρενς», το οποίο θύμισε… Super League. Συγκεκριμένα, στο ημίχρονο ο αθλητικός διευθυντής, Λεονάρντο και οι διοικητικός ηγέτης της γαλλικής ομάδας, Νασέρ αλ-Κελαϊφί, κατέβηκαν στα αποδυτήρια για να ζητήσουν εξηγήσεις από τον Ντανιέλε Ορσάτο.

Όπως αναφέρει η «Radio Marca», οι δύο ισχυροί άνδρες της Παρί είχαν παράπονα για κάποια σφυρίγματα του Ιταλού διαιτητή και τον επισκέφτηκαν στα αποδυτήρια, προκειμένου να του ζητήσουν να τα βελτιώσει στο δεύτερο ημίχρονο.