Η Μονακό λύγισε τη Λιόν (2-1)

Η Μονακό επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της Λιόν για την 7η αγωνιστική της Ligue 1 και πέτυχε τη δεύτερη σερί νίκη της στη φετινή σεζόν.

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, σε διάστημα οκτώ λεπτών, η Μονακό επικράτησε με 2-1 της Λιόν και ανέβηκε ακόμη πιο ψηλά στη βαθμολογία της Ligue 1 μετά από 7 αγωνιστικές.

Η Μονακό άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό με τον Μπαντιασίλ ενώ στο 62’ ο Μαριπάν έκανε το 2-0. Η Λιόν μείωσε στο 81ο λεπτό με τον Τοκό Εκαμπί.

Για τους Μονεγάσκους η σημερινή ήταν η δεύτερη σερί νίκη, ενώ για τους φιλοξενούμενους η δεύτερη συνεχόμενη ήττα μετά το 3-1 από τη Λοριάν.

ΜΟΝΑΚΟ: Νούμπελ, Ντισασί, Μαριπάν (68′ Σαρ), Μπαντιασίλ, Βάντερσον (72′ Αγκιλάρ), Φοφανά, Καμαρά, Ενρίκε, Ντιατά (87′ Μαρτίνς), Εμπολό (86′ Μπεν Γεντέρ), Γκολόβιν (86′ Γιάκομπς)

ΛΙΟΝ: Λόπες, Γκούστο, Μέντες (75′ Τσέρκι), Λουκεμπά, Ταγλιαφίκο, Τολισό (83′ Φεβρ), Λεπενάν (Ρέινε-Αντελαΐντε), Κακερέ (62′ Ντεμπελέ), Τετέ, Λακαζέτ, Εκαμπί