Η Ντιζόν σόκαρε την Παρί – Φοβεροί πανηγυρισμοί στα αποδυτήρια (Vids)

Η ουραγός του Σαμπιονά, Ντιζόν, νίκησε 2-1 με ανατροπή την Παρί Σεν Ζερμέν. Απίθανες στιγμές στα αποδυτήρια των νικητών.

Σοκ και δέος στο Gaston-Gérard. Στο γήπεδο της ουραγού του Σαμπιονά, Ντιζόν, η Παρί Σεν Ζερμέν βίωσε μία από τις χειρότερες ήττες της χρονιάς. Μια έκπληξη μεγατόνων, από τις μεγαλύτες στην εφετινή Ligue 1. Και, μάλιστα, με ανατροπή στο εναρκτήριο ματς της 12ης αγωνιστικής.

Η φτωχή πλην… τίμια Ντιζόν έριξε στο καναβάτσο τους αστέρες των πρωτευουσιάνων. Πέντε ημέρες πριν τον εντός έδρας αγώνα με την Μπριζ, για την 4η ημέρα του Champions League, η ομάδα του Τόμας Τούχελ γνώρισε την τρίτη της ήττα στο πρωτάθλημα και παρότι έχει πάρει διαφορά… ασφαλείας από τους διώκτες της, προβλημάτισε με την εικόνα της ενόψει της συνέχειας. Και κυρίως, έδειξε για ακόμη μία φορά ότι δεν είναι ατρωτη.

Οπως προαναφέραμε, οι πρωταθλητές ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 19′ με τον Εμπαπέ. Ωστόσο χαλάρωσαν, υποτίμησαν τον αντίπαλο, δεν κατάφεραν ποτέ να τελειώσουν το παιχνίδι και το πλήρωσαν. Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Τσουιάρ, ενώ στο 47ο επτό ο Κάντιθ διαμόρφωσε το τελικό 2-1!

ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

Αυτή ήταν μόλις η πρώτη νίκη στην ιστορία του συλλόγου της Ντιζόν απέναντι στους βαθύπλουτους και πανίσχυρους Παριζιάνους. Μια σπουδαία νίκη, που πανηγυρίστηκε δεόντως στα αποδυτήρια. Οπως μπορείτε να δείτε παρακάτω.