Νίκη με ανατροπή η Μάλτα, στο μηδέν Σαν Μαρίνο και Γιβραλτάρ (vid)

Η Μάλτα επικράτησε 3-1 την Ανδόρρα για την 5η αγωνιστική του Nations League και ανέβηκε στη δεύτερη θέση του ομίλου με 8 βαθμούς. Σαν Μαρίνο και Γιβραλτάρ έμειναν στο 0-0.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Μάλτα έκανε την ανατροπή απέναντι στην Ανδόρρα (3-1) για την 5η αγωνιστική του Nations League και πέρασε στη δεύτερη θέση του 1ου ομίλου στο League D.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 3ο λεπτό με τον Ρέμπες αλλά στο 55ο λεπτό ο Γκαρσία με αυτογκόλ, με τη Μάλτα να ισοφαρίζει και τρία λεπτά αργότερα έκανε την ανατροπή με τον Ντεγκαμπριέλε να σημειώνει το 2-1.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ντάιμετς.

Σαν Μαρίνο – Γιβραλτάρ 0-0

Σαν Μαρίνο και Γιβραλτάρ έμειναν στο 0-0 για τον 2ο όμιλο του League D, με τους γηπεδούχους να αγωνίζονται από το 49ο λεπτό με δέκα παίκτες, καθώς ο Σιμοντσίνι αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτό ήταν το πρώτο ματς της διοργάνωσης στο οποίο διαιτητής και βοηθοί ήταν γυναίκες.