Νίκη για Ισραήλ με κορυφαίο και δημιουργό τον Νάτχο! (vid)

Ο κεντρικός χαφ του Ολυμπιακού, ήταν και πάλι βασικός και από τους καλύτερους στη νίκη του Ισραήλ (2-0) επί της Αλβανίας των Μπάσα και Μαβράι, για την 3η αγωνιστική του Nations League.

Από το χέρι έχει πάρει τους Ισραηλινούς ο ηγέτης τους, Μπίρμπας Νάτχο! Στο ματς κόντρα στην Σκωτία ήταν η ψυχή και το μυαλό της ομάδας του στη νίκη επί των Σκωτσέζων με ανατροπή (2-1). Σήμερα (14/10) το ξαναέκανε…

Ο τραυματισμός που αποκόμισε από τους Σκοτσέζουν ήταν τελικά επιπόλαιος με τον χαφ του Ολυμπιακού να αγωνίζεται για άλλο ένα 90λεπτο στη νίκη των Ισραηλινών εντός έδρας επί της Αλβανίας.

Το σκορ άνοιξε ο Χεμέντ στο 8’ και ο Σαμπά στο 83’ κλείδωσε το ματς για τους γηπεδούχους μετατρέποντας σε γκολ την ασίστ του Νάτχο που έκανε και πάλι μια εμφάνιση ηγετική, στέλνοντας το Ισραήλ στη πρώτη θέση της βαθμολογίας με 6 βαθμούς μετά από τρία ματς. Βασικοί ξεκίνησαν οι Μαβράι και Μπάσα του Άρη για την Αλβανία, με τον πρώτο να αποσύρεται στο ημίχρονο λόγω τραυματισμού.