Παραδέχθηκε τα λάθη του VAR, η Πρέμιερ Λιγκ (pic & vids)

Η Πρέμιερ Λιγκ παραδέχθηκε τα τρία λάθη του VAR που έγιναν την Πέμπτη (09/07), τα οποία αφορούσαν πέναλτι.

Η Πρέμιερ Λιγκ παραδέχθηκε τρία λάθη που έγιναν στις αναμετρήσεις της Πέμπτης (09/07). Συγκεκριμένα, το VAR έκανε τρία λάθη για πέναλτι, με την διοργανώτρια αρχή, να το αναφέρει και να λέει σε ποιους αγώνες συνέβη.

Όπως αναφέρει το «BBC», μέσα από τα βίντεο των συγκεκριμένων φάσεων, η Πρέμιερ Λιγκ κατάλαβε ότι το VAR, είχε υποπέσει σε λάθος αποφάσεις. Το πρώτο, αφορούσε το πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες, στο παιχνίδι της Άστον Βίλα με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Με αυτό το τέρμα, οι «κόκκινοι διάβολοι» προηγήθηκαν στο 27ο λεπτό ενώ το παιχνίδι έληξε με 3-0 υπέρ της ομάδας του Σόλσκιερ.

Το δεύτερο ματς, είναι αυτό ανάμεσα στην Έβερτον και την Σάουθαμπτον, όπου ο Γουόρντ-Πρόουζ κέρδισε πέναλτι στο 28ο λεπτό. Ωστόσο, αυτή η απόφαση δεν επηρέασε το παιχνίδι, καθώς η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι. Ο τελευταίος αγώνας, είναι μεταξύ της Μπόρνμουθ και της Τότεναμ. Με το ματς να λήγει χωρίς σκορ, το VAR δεν είδε την παράβαση πάνω στον Κέιν και δεν υπέδειξε ποτέ την άσπρη βούλα.