Ματσάρα χωρίς νικητή στο Λονδίνο (2-2) – Ξανά ήττα για τη Νόριτς (1-2)

Σε ένα τρομερό παιχνίδι στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου, Γουέστ Χαμ και Κρίσταλ Πάλας έμειναν στον 2-2 και πήραν από έναν βαθμό. Τρίτη σερί ήττα για τη Νόριτς των Γιαννούλη και Τζόλη που δεν έπαιξαν, με τη Λέστερ να φεύγει με το διπλό (1-2) από το Carrow Road.

Γουέστ Χαμ – Κρίσταλ Πάλας 2-2

Τρομερό παιχνίδι χωρίς νικητή στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου. Γουέστ Χαμ και Κρίσταλ Πάλας έδωσαν ένα χορταστικό παιχνίδι στο κοινό με τέσσερα γκολ, ωστόσο έμειναν στο 2-2, παίρνοντας έτσι και οι δύο από έναν δίκαιο και σημαντικό βαθμό.

Τα «σφυριά» μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι ωστόσο δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα σε δύο προσπάθειες του Αντόνιο. Εν τέλει το έκαναν στο 39ο λεπτό. Φονάλς και Αντόνιο έκρυψαν την μπάλα, με τον Ισπανό να γράφει το 1-0 το οποίο ήταν και το σκορ οτυ πρώτου ημιχρόνου.

Η Πάλας ωστόσο κατάφερε να φέρει και πάλι στα ίσια το ματς στο 58′. Σκόρερ ο Κόνορ Κάλαγχερ που είναι δανεικός από την Τσέλσι. Δέκα λεπτά αργότερα, η Γουέστ Χαμ πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Αντόνιο να σκοράρει για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι και να σημειώνει το 2-1.

Άμεση ωστόσο ήταν η απάντηση της Κρίσταλ Πάλας, καθώς δύο λεπτά αργότερα ο Κάλαγχερ σκόραρε και πάλι και διαμόρφωσε το τελικό 2-2…

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Ογκμπόνα, Κρέσγουελ, Ντόουσον, Τσουφάλ, Σούτσεκ, Ράις, Μπενραχμά, Φορνάλς (87’ Γιαρμολένκο), Μπόουεν (79’ Λανσίνι), Αντόνιο

ΠΑΛΑΣ: Γκουαΐτα, Γουόρντ, Γκουεχί, Άντερσεν, Μίτσελ, Γκάλαχερ, Κουγιατέ, ΜακΆρθουρ (88’ Σλουπ), Αγιού, Ζαχά, Μπεντεκέ.

Νόριτς – Λέρστερ 1-2

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η Νόριτς. Η ομάδα των Γιαννούλη και Τζόλη ηττήθηκε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι, καθώς η Λέστερ επικράτησε με 2-1 στο Carrow Road για την 3η αγωνιστική της Premier League.

Στον πάγκο έμεινε ο Έλληνας αριστερός μπακ, ενώ εκτός αποστολής ήταν ο Τζόλης λόγω κάποιων ενοχλήσεων στη γάμπα.

Καλύτερα μπήκε στον αγώνα η Λέστερ η οποία κατάφερε και να προηγηθεί. Σκόρερ ποιος άλλος; Ο Τζέιμι Βάρντι. Ο Άγγλος κίλερ ήταν αυτός που έδωσε κεφάλι στις «αλεπούδες» μόλις στο 8ο λεπτό και σημείωσε το 1-0.

Λίγο πριν την ανάπαυλα ωστόσο, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Τέεμου Πούκι! Η Λέστερ ωστόσο πήρε το «τρίποντο», με γκολ του Ολμπράιτον στο 76ο λεπτό.

ΝΟΡΙΤΣ: Κρουλ, Ουίλιαμς, Γκίμπσον, Άαρονς, Χάνλεϊ, Γκίλμουρ (79’ Ιντά), ΜακΛίν, Λι Μελού (73’ Ρουπ), Ράσιτσα, Κάντγουελ, Πούκι (73’ Σάρτζεντ)

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Περέιρα (11’ Καστάιν), Αμαρτέι, Σογιουντσού, Τόμας, Εντιντί, Τίλεμανς, Μάντισον (85’ Ντιούσμπερι Χολ), Ολμπράιτον, Μπαρνς (66’ Ιεανάτσο), Βάρντι