Η γκολάρα του Μιλιβόγεβιτς κόντρα στην Σίτι (vid)

Ο πρώην Ερυθρόλευκος Λούκα Μιλιβόγεβιτς σκόραρε στο παιχνίδι της Κρίσταλ Πάλας κόντρα στην Σίτι με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του...

Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού, Λούκα Μιλιβόγεβιτς, σκόραρε (ξανά) κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι και έγινε ο πρώτος παίκτης φέτος στην Premier League, που βρίσκει δίχτυα κόντρα στους Πολίτες και εντός και εκτός έδρας.

Πιο συγκεκριμένα, στο 81ο λεπτό του αγώνα, κι ενώ η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-0, ο αγαπημένος Μίλι της ερυθρόλευκης κερκίδας, ανέλαβε να εκτελέσει ένα φάουλ στο όριο της περιοχής και με απευθείας εκτέλεση, μείωσε για την ομάδα του (2-1) και αναπτέρωσε για μερικά λεπτά τις ελπίδες της.

Ωστόσο λίγο αργότερα ο Ζεσούς «τελείωσε» το παιχνίδι, δίνοντας μια σπουδαία νίκη για την ομάδα του.

Ο 28χρονος Σέρβος άσος έφτασε τα 12 τέρματα σε 34 συμμετοχές, όσα δηλαδή έχουν οι Ρομέλου Λουκάκου στη Γιουνάιτεντ και ο Σον στην Τότεναμ.