Γουέστ Χαμ – Λέστερ 2-2

Αν και έμεινε πίσω στο σκορ 8 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, η Λέστερ έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Γουέστ Χμα, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 2-2.

Μπορεί να μην έχουν κίνητρο για το υπόλοιπο της σεζόν, αυτό όμως δεν εμπόδισε τις Γουέστ Χαμ και Λέστερ να προσφέρουν γκολ και θέαμα στον κόσμο που βρέθηκε στο Στάδιο του Λονδίνου, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 2-2.

Τα «σφυριά» ήταν αυτά που άνοιξαν το σκορ στο παιχνίδι, όταν στο 37′ ο Αντόνιο με κεφαλιά έκανε το 1-0. Η απάντηση των «αλεπούδων» ήρθε στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, όταν στο 67′ ο Βάρντι με προβολή έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Η Γουέστ Χαμ πήρε και πάλι «κεφάλι» στο σκορ στο 82ο λεπτό, με τον Πέρες να σκοράρει από κοντά, για να έρθει ο Μπαρνς στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώσει το τελικό 2-2.

Έτσι, η Λέστερ έφτασε τους 48 βαθμούς και την 8η θέση της βαθμολογίας, ενώ η Γουέστ Χαμ βρίσκεται στους 43 και την 11η θέση.