Οι γκολάρες της Έβερτον κόντρα στη Γιουνάιτεντ (vids)

Η Έβερτον άνοιξε το σκορ κόντρα στη Γιουνάιτεντ με πανέμορφο γκολ του Ριτσάρλισον στο 13', ενώ στο 29' ο Σίγκουρντσον έκανε το 2-0.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η Έβερτον έκανε φανερές τις προθέσεις της!

Τα Ζαχαρωτά άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με εντυπωσιακό ψαλίδι του Ριτσάρλισον! Ο Ντιν εκτέλεσε πλάγιο, κάνοντας σέντρα, η μπάλα έφτασε στο κεφάλι του Κάλβερτ – Λιούιν, εκείνος γύρισε στην καρδιά της περιοχής και ο Ριτσάρλισον την κατάλληλη στιγμή, γύρισε στον αέρα και με ψαλίδι έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Λίγο πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα πήρε αέρα δύο τερμάτων.

Σε μια επίθεση που ξεκίνησε από κλέψιμο της μπάλας, ο Γκέιγ έδωσε στον Σίγκουρντσον, ο Ισλανδός έφερε την μπάλα στο δεξί και επιχείρησε το σουτ, με την μπάλα να σκάει μπροστά στον Ντε Χέα και να καταλήγει στα δίχτυα του.