Αποτελέσματα Premier League

Απίστευτο αυτογκόλ buzzer- beater στη νίκη της Μπράιτον, δύο ισοπαλίες στα υπόλοιπα ματς του πρώτου σκέλους της σημερινής ημέρας στην Premier League.

Φοβερό σε εξέλιξη το παιχνίδι της Μπράιτον με την Έβερτον, ισοπαλίες στις δύο υπόλοιπες αναμετρήσεις.

Γουέστ Χαμ 1 – 1 Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Από ένα γκολ πέτυχαν από έναν βαθμό πήραν Γουέστ Χαμ και Σέφιλντ στο «Ολυμπιακό Στάδιο» του Λονδίνου, σε ένα παιχνίδι που τα «σφυριά» είχαν τον έλεγχο, ωστόσο η σκληροτράχηλη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ αρνήθηκε να χάσει, έπειτα από την σπουδαία νίκη επί της Άρσεναλ με 1-0 την προηγούμενη αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι «έκλεισαν» ιδανικά το ημίχρονο, αφού ο Σνόντγκρας σκόραρε για το 1-0 έπειτα από ασίστ του Γιαρμολένκο.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 68′ με τον Μουσέτ να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Στην 7η θέση η Σέφιλντ, στην 9η η Γουέστ Χαμ, αμφότερες με 13 βαθμούς.

Γουότφορντ 0 – 0 Μπόρνμουθ

Ακόμα μία αποτυχία της Γουότφορντ να πετύχει την πρώτη της νίκη έπειτα από 10 αγωνιστικές στη φετινή Premier League.

Η εξαιρετική και συνάμα σταθερή Μπόρνμουθ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο καμία από τις δύο ομάδες δεν ευτύχησε να σκοράρει.

Στην τελευταία θέση οι γηπεδούχοι με 5 βαθμούς, 8η για τα «κεράσια» με 13.

Μπράιτον 3 – 2 Έβερτον

Φοβερό σε εξέλιξη ματς, με δύο αυτογκόλ και ένα πέναλτι. Μία ακόμα ήττα για την Έβερτον που «κόλλησε» στους 10 βαθμούς, λίγο πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Γκροος άνοιξε το σκορ για τους «γλάρους» στο 15′ και πέντε λεπτά αργότερα ο Γουέμπστερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1

Η ανατροπή για την Έβερτον έγινε στο 74′ με τον Κάλβερτ – Λούιν, όμως η άμεση απάντηση από τον Μόπεϊ ήρθε έξι λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για το 2-2.

Η ανατροπή στην ανατροπή των «ζαχαρωτών» έγινε στις καθυστερήσεις με το buzzer – beater αυτογκόλ του Ντίνιε στο 94′!

Με αυτή τη νίκη η Μπράιτον έφτασε τους 12 βαθμούς και την 12η θέση.