Ποδαρικό με το… αριστερό για την Τσέλσι (vid)

Η Τσέλσι «στραβοπάτησε» στην έδρα της Μπράιτον, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 για την 21η αγωνιστική της Premier League.

Η Τσέλσι δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την έδρα της Μπράιτον, καθώς αν και προηγήθηκε νωρίς στο σκορ με τον Αθπιλικουέτα, έμεινε τελικά στο ισόπαλο 1-1.

Ο Αθπιλικουέτα πέτυχε το πρώτο γκολ της νέας χρονιάς στην Premier League μόλις στο δέκατο λεπτό, αλλά ο Ιρανός επιθετικός της Μπράιτον, Γιαχάνμπας, σκόραρε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική και με ένα εκπληκτικό τέρμα έδωσε έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του στο 84ο λεπτό.

Στο άλλο ματς που διεξήχθη την ίδια ώρα, η άστον Βίλα με τέρματα Ουέσλεϊ (27′) και Γκρίλις (41′) επικράτησε με 2-1 της Μπέρνλι, παίρνοντας μια υπερπολύτιμη νίκη και βγαίνοντας με αυτό τον τρόπο από τη ζώνη του υποβιβασμού. Για τους γηπεδούχους μείωσε ο Γουντ στο 80′.