Η τρελο-Σέφιλντ επέστρεψε και… VARάει 5άδα (vids)

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ νίκησε τη Γουέστ Χαμ με τη βοήθεια και του VAR και συνεχίζει να «ακουμπάει» την 5άδα, τρελαίνοντας την Πρέμιερ Λιγκ!

Μετά από τρεις αγωνιστικές χωρίς νίκη (2 ήττες, μία ισοπαλία), η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ επέστρεψε στα «τρίποντα» επικρατώντας με 1-0 εντός έδρας της Γουέστ Χαμ. Η ομάδα του Κρις Γουάιλντερ λύγισε 1-0 τη Γουέστ Χαμ και (έστω και με παιχνίδι περισσότερο) κατάφερε να χωθεί στην πρώτη πεντάδα της Premier League.

Ένα τραγικό λάθος του γκολκίπερ Μάρτινς (που δεν συνεννοήθηκε καλά με τον Μπαλμπουένα) ήταν αρκετό για να κρίνει το ματς.

Το εκμεταλλεύτηκε άψογα ο Φλεκ και πασάροντας στον ΜακΜπέρνι του επέτρεψε να διαμορφώσει από κοντά στο 54’ το σκορ που έμελε να είναι και τελικό.

Το ματς είχε φινάλε-θρίλερ, καθώς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων τα «σφυριά» ισοφάρισαν με τον Σνόντγκρας, αλλά με υπόδειξη του βοηθού και στη συνέχεια με τη χρήση του VAR το γκολ δε μέτρησε και οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη μεγάλη νίκη. Στο ριπλέι αποδείχθηκε ότι ο Ράις στο ξεκίνημα της φάσης είχε πάρει την μπάλα με το χέρι!