Ιράν – Δεν αγωνίστηκαν λεπτό κόντρα στην Νότια Κορεά οι Ανσαριφάρντ, Χατζασαφί και Μοχαμάντι

Οι τρεις Ιρανοί της ΑΕΚ έμειναν στο πάγκο στο 1-1 της εθνικής τους ομάδας με την Νότια Κορέα για τα προκριματικά της Ασίας.

Στον πάγκο έμειναν οι τρεις Ιρανοί της ΑΕΚ στο παιχνίδι της εθνικής τους ομάδας με την Νότια Κορέα για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη ζώνη της Ασίας.

Καρίμ Ανσαριφάρντ, Εχσάν Χατζισαφί και Μίλαντ Μοχαμάντι δεν αγωνίστηκαν λεπτό στο παιχνίδι που ήρθε ισόπαλο με 1-1 στην Τεχεράνη.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 49ο λεπτό με γκολ του Σον και το Ιράν να ισοφάρισε στο 76ο λεπτό με τον Γιαχανμπάς ενώ είχε και δοκάρι με τον Ταρέμι για το 2-1.

Με αυτό το αποτέλεσμα το Ιράν παραμένει στην πρώτη θέση του ομίλου με 10 βαθμούς ενώ η Νότια Κορέα είναι δεύτερη με 8 βαθμούς.