Ελλαδάρα στην Στοκχόλμη – Πατάει τους Σουηδούς με δύο δοκάρια και 8-1 τελικές (vids)

Τρομερή εμφάνιση της Εθνικής ομάδας στην Στοκχόλμη με δύο δοκάρια και 8-1 τελικές. Από τύχη στο 0-0 στο ματς.

Κυρίαρχη είναι η Εθνική ομάδα στην Στοκχόλμη, πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο που από τύχη την βρήκε στο 0-0.

Είναι χαρακτηριστικό πως οι τελικές είναι 8-1 υπέρ της ομάδας του Φαν Σιπ, με 3-0 κόρνερ και υπέρ της την κατοχή. Στο πρώτο 45λεπτο η Ελλάδα έχει ένα ακυρωμένο γκολ με τον Μασούρα και δύο δοκάρια, ένα με τον άσο του Ολυμπιακού κι ένα σε κεφαλιά του Παυλίδη.

Πρόκειται για την κορυφαία ίσως εμφάνιση της Εθνικής ομάδας επί εποχής του Ολλανδού τεχνικού και θα έπρεπε να έχει προηγηθεί στο ημίχρονο. Κάκιστοι οι Σουηδοί που δείχνουν να τα έχουν χαμένα και να έχουν αιφνιδιαστεί από το παιχνίδι της Ελλάδας που δημιουργεί πολλά ρήγματα με τις μπαλιές στην πλάτη της άμυνας των αντιπάλων.