«Χτύπησε» δύο φορές σε 3 λεπτά ο Ζλάταν – Μείωσε ο Λουκάκου! (vid)

Με δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έκανε το 2-0 για τη Μίλαν κόντρα στην Ίντερ, αλλά ο Λουκάκου μείωσε για τους «νερατζούρι» λίγο αργότερα.

Η Μίλαν προηγήθηκε πολύ νωρίς 2-0 στο Derby della Madonnina, με δύο γκολ του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στο 13′ και το 16′.

Αρχικά το 1-0 έγινε στο 13′, με τον Ζλάταν να εκτελεί το πέναλτι που κέρδισε, να το χάνει, αλλά να παίρνει το ριμπάουντ και να ανοίγει το σκορ. Τρία λεπτά αργότερα, ο Σουηδός σταρ «ξαναχτύπησε». Ο Λεάο έκανε εξαιρετική προσπάθεια από τα αριστερά, έκανε τη σέντρα για τον Ίμπρα και εκείνος ευστόχησε από κοντά για το 2-0.

Ωστόσο, στο 29′ ο Ρομέλου Λουκάκου μείωσε σε 2-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο «Σαν Σίρο».