Σκόραραν και οι δύο Ινσίνιε στο Μπενεβέντο – Νάπολι (pic, vids)

Τα αδέρφια Ινσίνιε ήταν αυτά που έκλεψαν την παράσταση στην αναμέτρηση της Νάπολι με τη Μπενεβέντο, καθώς κατάφεραν να σκοράρουν και οι δύο!

Μια τρομερή ιστορία σημειώθηκε στη σημερινή αναμέτρηση της Μπενεβέντο με τη Νάπολι, στην οποία οι «παρτενοπέι» πήραν ένα πολύ σημαντικό «τρίποντο» επικρατώντας με 2-1.

Ένας αγώνας που οι περισσότεροι θα θυμούνται για άλλον λόγο και όχι για το τελικό αποτέλεσμα, καθώς τα αδέρφια Ινσίνιε αντιμετώπισαν για πρώτη φορά ο ένας τον άλλον σε επαγγελματικό αγώνα του ιταλικού ποδοσφαίρου.

Ο μικρότερος Ρομπέρτο, κατάφερε να ανοίξει το σκορ το σκορ στο 30ο λεπτό, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ στη Serie A! 30 λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του άλλου Ινσίνιε, Λορέντσο, ισοφαρίζοντας για τη Νάπολι, πριν πάρει κεφάλι στο σκορ με γκολ του Πετάνια.