Μίλαν – Πάρμα 2-2

Έσωσε την παρτίδα στο τέλος η Μίλαν! Η Πάρμα βρέθηκε να προηγείται με 2-0, ωστόσο ο Τεό Ερνάντεζ με δύο προσωπικά του γκολ έδωσε τον βαθμό στους πρωτοπόρους...

Έσωσε το αήττητο στο 90+1 η Μίλαν!

Οι «Ροσονέροι» κόλλησαν στο 2-2 με την Πάρμα στο Μιλάνο στο πλαίσιο της ενδεκάτης αγωνιστικής της Serie A, ωστόσο παρέμειναν στην κορυφή του πίνακα με 27 βαθμούς, τρεις περισσότερους από τη δεύτερη Ίντερ.

Η Πάρμα έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Στέφανο Πιόλι, η οποία είχε να αντιμετωπίσει ΚΑΙ την τύχη, αφού τέσσερις προσπάθειες των γηπεδούχων για γκολ, σταμάτησαν στο δοκάρι.

Ήρωας για τη Μίλαν, όπως αποδείχτηκε, ο Τεό Ερνάντεζ που σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του.

Στα του αγώνα, η Πάρμα κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ερνάνι να εκμεταλλεύεται το γύρισμα του Ζερβίνιο και να γράφει το 1-0. Ο σκόρερ της Πάρμα ήταν αυτός που έκανε την ασίστ για το 2-0 της ομάδας του, με τον Κούρτιτς να πιάνει την κεφάλια και να διευρύνει το προβάδισμα.

Ο Ερνάντεζ μείωσε στο 58ο λεπτό για τη Μίλαν με το κεφάλι και ισοφάρισε με σουτ από το ύψος του πέναλτι στο 90+1!

Μίλαν: Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Γκάμπια (5’ Καλουλού), Ρομανιόλι, Ερναντές, Μπενασέρ (75’ Τονάλι), Κεσί, Καστιγιέχο (46′ Λεάο), Τσαλχάνογλου, Ντίας (46′ Χάουγκε), Ρέμπιτς

Πάρμα: Σέπε, Ιακοπίνι, Οσόριο, Άλβες, Γκαλιόλο, Ερνάνι (87’ Μπούσι), Μπρούχμαν, Κούρτιτς (74’ Σομ), Καραμό (67’ Σιπριέν), Κορνέλιους (67’ Ινγκλέζε), Ζερβινιό