Σασουόλο – Νάπολι 3-3

Η Νάπολι έκανε το 3-2 στο 90ο λεπτό κόντρα στη Σασουόλο, ωστόσο στις καθυστερήσεις δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης και έχασε δύο σημαντικούς βαθμούς...

Η Νάπολι έκανε το 3-2 στο 90ο λεπτό κόντρα στη Σασουόλο, ωστόσο στις καθυστερήσεις δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης και έχασε δύο σημαντικούς βαθμούς… Οι «παρτενοπέι» δεν μπόρεσαν να φύγουν με το διπλό από την έδρα της Σασουόλο, με τον Κώστα Μανωλά γίνεται ο μοιραίος με πέναλτι στις καθυστερήσεις…

Στο 34ο λεπτό ήρθε το γκολ για τη Σασουόλο, όταν ο Μπεράρντι έκανε το γέμισμα από δεξιά και ο Μακσίμοβιτς πέτυχε αυτογκόλ με κεφαλιά για το 1-0. Λίγα λεπτά αργότερα

μετά από όμορφο συνδυασμό από δεξιά, ο Ντέμε έκανε το γύρισμα και ο Ζιελίνσκι με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής έγραψε το 1-1. Κι όμως στο 44’ ο Χιουσάι έκανε πέναλτι στον Καπούτο και ο Μπεράρντι το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ινσίνιε έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Ντι Λορέντζο με προβολή σε κενό τέρμα, έγραψε το 2-2.

Ο αρχηγός της Νάπολι εκτέλεσε εύστοχα από τα έντεκα βήματα στο 89ο λεπτό και φάνηκε να δίνει το «τρίποντο» στη Νάπολι, ωστόσο στο 90+4’ ο Μανωλάς έκανε πέναλτι στον Αράσλιν και ο Καπούτο το εκτέλεσε για το 3-3.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Μαρλόν, Ροζέριο, Μίλντιρ (73′ Τόλιαν), Φεράρι, Ντεφρέλ (78’ Τραορέ), Λοκατέλι, Λόπες (85’ Ομπιάνγκ), Μπεράρντι (85’ Οντέι), Καπούτο, Ντζούριτσιτς (86’ Αράσλιν)

ΝΑΠΟΛΙ: Μερέτ, Ντο Λορέντζο, Ραχμάνι, Μακσίμοβιτς (86’ Μανωλάς), Χισάι (72’ Γκουλάμ), Ντέμε (73’ Μπακαγιόκο), Ρουίθ, Ζιελίνσκι (86’ Λομπότκα), Πολιτάνο, Μέρτενς (67’ Ελμάς), Ινσίνιε