Ο Κορέα έδωσε τη νίκη στην Ίντερ στο ντεμπούτο του (1-3, vid)

Με δύο γκολ του Αργεντινού η πρωταθλήτρια νίκησε 3-1 τη Βερόνα.

Με νίκη συνέχισε η Ίντερ την προσπάθεια της να υπερασπιστεί τον τίτλο της στη Serie A.

H ομάδα του Μιλάνο επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 επί της Βερόνα, ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ στο ημίχρονο και έκανε το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα.

Στο 15′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν όταν ο Ίλιτς έκλεψε τη μπάλα από τον Χαντάνοβιτς και πλάσαρε όμορφα για το 1-0.

Οι «νερατζούροι» αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο και αφού έχασαν μία πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Λαουτάρο, έφτασαν στο 1-1 με κεφαλιά του Αργεντινού στο 55′.

Τη λύση την έδωσε ο Κορέα στο ντεμπούτο του με την Ίντερ, σκοράροντας δύο γκολ. Αρχικά στο 85′ με υπέροχη κεφαλιά και στο 93′ με σουτ έξω από την περιοχή διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

ΒΕΡΟΝΑ: Μοντιπό, Γκίντερ, Μανιάνι (75’ Νταβίντοβιτς), Τσεκερίνι (53’ Καζάλε), Χόνγκλα (74’ Ταμέζε), Φαραόνι (75’ Σούταλο), Ίλιτς, Λάζοβιτς, Καντσελιέρι (62’ Λαζάνια), Τζακάνι, Μπαράκ.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Σκρίνιαρ, Μπαζτόνι, Ντε Φράι, Νταρμιάν, Μπαρέλα, Μπρόζοβιτς (66’ Ντιμάρκο), Πέρισιτς (66’ Ντιμάρκο), Τσαλχάνογλου (87’ Σένσι), Λαουτάρο Μαρτίνες (75’ Κορέα), Ντζέκο (87’ Βεσίνο)