Αλέγκρι – «Το σημαντικό είναι ότι δεν χάσαμε»

Ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι μίλησε για την ισοπαλία της Γιουβέντους με τη Μίλαν, αναφέροντας πως το σημαντικό είναι πως η ομάδα του δεν ηττήθηκε.

Η Γιουβέντους συνεχίζει να παραπαίει στο πρωτάθλημα μένοντας για ακόμα ένα ματς χωρίς νίκη, αφού ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Μίλαν.

Ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι σε δηλώσεις του τόνισε πως το σημαντικό είναι ότι η ομάδα του δεν έχασε και πως πρέπει να μάθει να είναι κυνική προς το τέλος των αγώνων για να παίρνει τις νίκες.

Οι δηλώσεις του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι:

«Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε πολύ καλά, αλλά θα μπορούσαμε να έχουμε τελειώσει το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας χάσει.

Μας έλειψε η αποφασιστικότητα. Αυτό που πρέπει να μάθουμε και γρήγορα, είναι ότι πρέπει να είμαστε πιο κυνικοί προς το τέλος των αγώνων, εξασφαλίζοντας ότι θα παίζουμε καλύτερα και θα κερδίζουμε τις μονομαχίες.

Είναι σημαντικό που δε χάσαμε και τουλάχιστον δεν άλλαξε η απόσταση από την κορυφή. Ωστόσο αν θέλουμε να ανέβουμε στη βαθμολογία, πρέπει να βρούμε τον εαυτό μας στα τελευταία λεπτά».