Βενέτσια – Τορίνο 1-1

Βενέτσια και Τορίνο ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Serie A

Ισόπαλες με σκορ 1-1 ήρθαν Βενέτσια και Τορίνο για την 6η αγωνιστική της Serie A.

Στο 17ο λεπτό η κεφαλιά του Οκερέκε πέρασε μόλις έξω, ενώ στο 25’ η Βενέτσια σκόραρε με τον Γιόνσεν αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Η Τορίνο μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 56’ ο Σινγκό έκανε απίθανη ενέργεια και γύρισμα από δεξιά και ο Μπρέκαλο με πλασέ από το πέναλτι έκανε το 1-0 για την «γκρενάτα».

Ωστόσο, στο 76’ ο Ντζιντζί έκανε πέναλτι στον Οκερέκε και ο Αράμουδιαμόρφωσε το τελικό 1-1 από την άσπρη βούλα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΒΕΝΕΤΣΙΑ: Μάενπα, Ματσόκι, Τσεκαρόνι, Σνεγκ (65’ Εμπουεχί), Σβόμποντα, Βάκα (38’ Αμπαντού), Κιγινέ, Τσρνιγκόι (65’ Αράμου), Μπούσιο (86’ Φιορντιλίνο), Γιόνσεν (86’ Ανρί), Οκερέκε

ΤΟΡΙΝΟ: Σάβιτς, Ροντρίγκες, Ανσάλντι, Ντζιντζί, Σινγκό (72’ Βόιβοντα), Μπρέμερ, Λινέτι (58’ Μπαζέλι), Λούκιτς, Μπρέκαλο (79’ Ζίμα), Πόμπεγκα (72’ Μαντραγκόρα), Σανάμπρια