Μπολόνια-Αταλάντα 0-1: Μεγάλο «διπλό» για την Αταλάντα

Η Αταλάντα επικράτησε εκτός έδρας (0-1) της Μπολόνια, διατηρώντας την 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Αταλάντα αντέχει και παραμένει στην… ευρωπαϊκή ζώνη. Η ομάδα του Γκασπερίνι επικράτησε εκτός έδρας (0-1) της Μπολόνια και βρίσκεται στην 5η θέση της Serie A με 51 πόντους.

Στο 50ο λεπτό ο Αρναούτοβιτς αστόχησε με πλασέ σε μοναδικό τετ α τετ με τον Μούσο και στο 65’ το σουτ του Κοουπμάινερς, πέρασε μόλις έξω.

Οι Μπεργκαμάσκι βρήκαν το γκολ της νίκης στο 82ο λεπτό. Ο Πάσαλιτς έβγαλε κάθετα στον Σισέ, που πλάσαρε υπέροχα τον Σκορούπσκι για το 0-1. Στο 90ο λεπτό το σουτ του Μεδέλ κατέληξε στο πλαϊνό δίχτυ και στο 90+4′ ακυρώθηκε γκολ της Αταλάντα.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Μεδέλ (90+5′ Ντάικς), Ντε Σιλβέστρι (87′ Κάσιους), Χίκεϊ (87′ Βινιάτο), Τεατέ, Σουμαορό, Σοριάνο (90+5′ Φαλτσινέλι), Σκούτεν, Ορζολίνι, Αρναούτοβιτς, Σβάνμπεργκ (87′ Μπάροου)

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Μούσο, Σκαλβίνι (46’ Παλομίνο), Ντζιμσίτι, Ντεμιράλ, Πετσέλα (80’ Μέλε), Χάτεμπουρ, Ντε Ρόουν, Φρόιλερ (70’ Πάσαλιτς), Κοουπμάινερς, Πεσίνα (46’ Μιχάιλα), Μουριέλ (65’ Σισέ)