Σπέτσια – Γιουβέντους 0-2: Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ήταν αρκετό…

Σημειώνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, η Γιουβέντους επιβλήθηκε στης Σπέτσια με σκορ 2-0.

Το παλεύει η Γιουβέντους, κάνοντας την ύστατη προσπάθεια για να καταφέρει να διεκδικήσει μια θέση στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης σεζόν, μετά τη νίκη της με σκορ 2-0 επί της Σπέτσια στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Serie A.

Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι ανέβηκε έτσι στους 32 βαθμούς και την 7η θέση του πίνακα, όντας στο -9 από την 6η Αταλάντα και τη θέση που οδηγεί στο Europa Conference League, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους 19 βαθμούς και τη 17η θέση όντας μια ανάσα πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Οι «μπιανκονέρι» σκόραραν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, κλειδώνοντας έτσι το «τρίποντο» και διατηρώντας τις όποιες ελπίδες έχουν για να πετύχουν τον μεγάλο τους στόχο. Το σκορ άνοιξε στο 32ο λεπτό του αγώνα ο Μόιζε Κεάν για το 1-0, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Άνχελ Ντι Μαρία στο 66′.