Νάπολι – Σασουόλο 2-0

Η Νάπολι επικράτησε 2-0 της Σασουόλο και έμεινε στο -6 από την πρώτη της βαθμολογίας Γιουβέντους.

Η Γιουβέντους έχει πάρει αέρα και οδεύει εμπρός ολοταχώς για το 8ο σερί της πρωτάθλημα! Η Νάπολι ακολουθεί κατά πόδας χωρίς να έχει περιθώρια στραβοπατήματος.

Η δουλειά της για το απόγευμα της Κυριακής (07/10) ήταν να ξεπεράσει το εμπόδιο της Σασουόλο. Οι Παρτενοπέι επικράτησαν με 2-0, σημειώνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και παρέμειναν σε κοντινή απόσταση από το ρετιρέ της βαθμολογίας!

Η ομάδα του Αντσελότι άνοξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα με τον Ουνά. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Μπεράρντι αλλά ο Οσπίνα φώναξε παρών.Ο Λορέντσο Ινσίνιε που ήταν ο ήρωας της βραδιάς κόντρα στη Λίβερπουλ στο Champions League, ήρθε από τον πάγκο και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.