Σπαλ – Κάλιαρι 2-2

Η Σπαλ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 71' , ωστόσο η Κάλιαρι με δύο γκολ σε τρία λεπτά έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Σπαλ προηγήθηκε με 2-0 στο 71ο λεπτό, η Κάλιαρι ωστόσο μέσα σε 3 λεπτά, έφτασε στην ισοφάριση με το 2-2 να παραμένει ως το τέλος.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά στο ματς, καθώς μόλις στο 3ο λεπτό πήραν προβάδισμα στο σκορ με κεφαλιά του Πετάνια, έπειτα από σέντρα του Λατσάρι. Ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου η Σπαλ δεν κατάφερε να φτάσει σε δεύτερο γκολ, με το 1-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Όπως και στο πρώτο μέρος, έτσι και στο δεύτερο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και πήραν αέρα δύο τερμάτων στο 71′ με τον Αντενούτσι, μετά από δεύτερη ασίστ του Λατσάρι. Εκεί που έδειχνε πως θα έφτανε σε μια άνετη νίκη η Σπαλ, η Κάλιαρι κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι μέσα σε 3 λεπτά.

Πρώτα μείωσε με κεφαλιά του Παβολέτι στο 73′ και στο 76 ο Ιονίτα ισοφάρισε σε 2-2 με δυνατό σουτ για τους φιλοξενούμενους. Έτσι η Κάλιαρι έφτασε τους 14 βαθμούς και την 12η θέση, ενώ η Σπαλ βρίσκεται στην 15η θέση με 13 βαθμούς.