Ίντερ – Φροζινόνε 3-0

Εύκολο βράδυ για τους «νερατζούρι», οι οποίοι επικράτησαν εντός έδρας της Φροζινόνε με 3-0 και έπιασαν την Νάπολι στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Την απαραίτητη αντίδραση μετά την ήττα με 4-1 από την Αταλάντα, έδειξε η Ίντερ, η οποία επικράτησε στο… ρελαντί με 3-0 της Φροζινόνε.

Πολύ καλοί στο δημιουργικό κομμάτι οι παίκτες του Λουτσιάνο Σπαλέτι, κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ στο 10ο λεπτό, όταν ο Μπαλντέ έκανε το 1-0, έπειτα από ασίστ του Μαρτίνες.

Οι ρόλοι αντιστράφηκαν στο 57′, με τον Μπαλντέ να δίνει την τελική πάσα στον Μαρτίνες, ο οποίος έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του. Στο 82ο λεπτό ο Μπαλντέ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τρίτο για την Ίντερ, γράφοντας το τελικό 3-0.

Έτσι οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 28 βαθμούς και έπιασαν την Νάπολι (έχει αγώνα λιγότερο) στην 2η θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη η Φροζινόνε παραμένει εντός της επικίνδυνης ζώνης, στην 19η θέση με 7 βαθμούς.