Κιέβο – Λάτσιο 1-1

Η Λάτσιο ήρθε ισόπαλη 1-1 με την ουραγό του ιταλικού πρωταθλήματος, Κιέβο, και υποχώρησε στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Η Λάτσιο ήρθε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της τελευταίας στην βαθμολογία, Κιέβο και έπεσε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ, στην πρώτη και μοναδική τους ευκαιρία στο παιχνίδι, όταν ο Πελισιέρ εκμεταλλεύτηκε την πολύ ωραία κάθετη πάσα του Μπίρσα και με πλασέ έκανε το 1-0.

Η Λάτσιο, είχε την κατοχή της μπάλας και πολλές χαμένες ευκαιρίες, ωστόσο έπρεπε να περιμένει μέχρι το 66ο λεπτό για να βρει το γκολ της ισοφάρισης, όταν ο συνήθης… ύποπτος Τσίρο Ιμόμπιλε έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με δυνατό σουτ.

Η ομάδα της Ρώμης, συνέχισε να ψάχνει το γκολ της νίκης μέχρι το τελευταίο λεπτό, ωστόσο αυτό δεν ήρθε, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Στους 24 βαθμούς και την 5η θέση βρίσκεται πλέον η Λάτσιο, ενώ η Κιέβο έχει μόλις 2 βαθμούς (ξεκίνησε τη σεζόν με -3) και όλα δείχνουν πως πολύ δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό.