Σασουόλο – Γιουβέντους 0-3

Η Γιουβέντους επικράτησε εύκολα εκτός έδρας με 3-0 της Σασουόλο και μεγάλωσε κι άλλο τη διαφορά της από τη δεύτερη Νάπολι.

Η Γιουβέντους δεν γίνεται να χάσει ούτε το φετινό πρωτάθλημα στην Ιταλία και το απέδειξε στην έδρα της Σασουόλο όπου και νίκησε εύκολα με 3-0.

Οι μπιανκονέρι μεγάλωσαν κι άλλο τη διαφορά τους από τη δεύτερη Νάπολι στους 11 βαθμούς και ουσιαστικά τελείωσαν την υπόθεση-τίτλος. Η παρέα του Κριστιάνο Ρονάλντο επέστρεψε στις νίκες μετά την ισοπαλία με την Πάρμα αλλά και τον αποκλεισμό στο Κύπελλο με την Αταλάντα επικρατώντας άνετα και ωραία.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τη Γηραιά Κυρία δεν ήταν άλλος από τον Πορτογάλο σούπερ σταρ ο οποίος είχε συμμετοχή και στα τρία τέρματα των φιλοξενούμενων, σκοράροντας μάλιστα και το δεύτερο, φτάνοντας τα 18 τέρματα στο πρωτάθλημα.

Στο 23ο λεπτό η Γιούβε άνοιξε το σκορ με το πλασέ του Κεντίρα, ενώ το 2-0 έγινε από τον Ρονάλντο με κεφαλιά από κόρνερ στο 70ο λεπτό. Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Τσαν στο 86′  με ωραίο πλασέ.