Ίντερ – Λέτσε 4-0

Η Ίντερ «διέσυρε» τη Λέτσε (4-0) του Παναγιώτη Ταχτσίδη με τον Ρομέλου Λουκάκου να ανοίγει λογαριασμό στο σκοράρισμα με τους Νερατζούρι

Η Ίντερ του Αντόνιο Κόντε επικράτησε της Λέτσε με το εμφατικό 4-0 και ξεκίνησε ιδανικά την πορεία της στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Ο νέος killer των Νερατζούρι, Ρομέλου Λουκάκου, άνοιξε λογαριασμό για τη νέα του ομάδα η οποία σε λιγότερο από μισή ώρα είχε «καθαρίσει» το ματς.

Ο Μπρόζοβιτς άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με «βολίδα» στο δεξί «παραθυράκι» του κίπερ της Λέτσι και τρία λεπτά αργότερα ο Σένσι έκανε το 2-0.

Η Λέτσε δεν μπορούσε να κοιτάξει κατάματα την Ίντερ που έμοιαζε… αφιονισμένη. Ο Ρομέλου Λουκάκου σκόραρε για πρώτη φορά με τη φανέλα της νέας του ομάδας, «γράφοντας» το 3-0 και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Καντρέβα με γκολάρα,  στο 84ο λεπτό.