Νάπολι – Μπρέσια 2-1

Η Νάπολι επικράτησε με 2-1 της Μπρέσια, με τον Κώστα Μανωλά να χρίζεται σκόρερ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Με τον Κώστα Μανωλά να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ της ομάδας του, η Νάπολι επικράτησε με 2-1 της Μπρέσια για την έκτη αγωνιστική της Σέριε Α.

Οι «παρτενοπέι» μπήκαν δυνατά στο ματς και ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Ντρις Μέρτενς στο 13ο λεπτό του ματς. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μανωλάς πέτυχε το δεύτερό του γκολ με τη φανέλα της Νάπολι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η απόδοση της Νάπολι έπεσε και η Μπρέσια πέτυχε γκολ στο 67′ με τον Μάριο Μπαλοτέλι. Έκτοτε η Νάπολι επέβαλλε τον ρυθμό  της και παρόλο που δεν απείλησε, δεν απειλήθηκε.

Έτσι η Νάπολι επανήλθε στις νίκες τέσσερις μόλις μέρες μετά την απρόσμενη ήττα από την Κάλιαρι.