Λέτσε – Ίντερ 1-1

Η Ίντερ έμεινε στο 1-1 με τη Λέτσε εκτός έδρας, μένοντας χωρίς νίκη για δεύτερη σερί αγωνιστική, κάνοντας νέο... δώρο στη Γιουβέντους.

Η Ίντερ έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με τη Λέτσε εκτός έδρας, βρίσκεται 1 βαθμό πίσω από τη Γιουβέντους, έχοντας μάλιστα ματς περισσότερο από τους «μπιανκονέρι».

Οι «νερατζούρι» σπατάλησαν ένα ημίχρονο, προηγήθηκαν με τον Μπαστόνι στο 72′, ο οποίος μπήκε στο ματς τέσσερα λεπτά νωρίτερα στη θέση του Γκοντίν, αλλά απέτυχαν να κρατήσουν το προβάδισμά τους παραπάνω από 5 λεπτά, καθώς ισοφαρίστηκαν στο 77′ από τον Μανκοσού.  Στα εναπομείναντα λεπτά δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι και έτσι το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Σε ένα συναρπαστικό ματς Μπρέσια και Κάλιαρι έμεινα στο 2-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ζοάο Πέντρο στο 21′, η Μπρέσια ανέτρεψε την κατάσταση με δύο γκολ του Τορεγκρόσα στο 27′ και στο 49′, αλλά ο Ζοάο Πέντρο ισοφάρισε με πέναλτι του 68′. Για τους γηπεδούχους αποβλήθηκε ο Μπαλοτέλι στο 82′.

Στο άλλο ματς των 16:00 στην Ιταλία  Μπολόνια και Βερόνα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπάνι στο 21′, ενώ στο 81′ ο Μπορίνι ισοφάρισε για τη Βερόνα.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 20ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:
Σάββατο 18 Ιανουαρίου

Λάτσιο – Σαμπντόρια 5-1 (7′ Καϊσέδο, 17′ πεν. 20′ 65′ πεν. Ιμόμπιλε, 54′ Κουισάνγκα / 70′ Λινέτι)

Σασουόλο – Τορίνο 2-1 (61′ Μπογκά, 73′ Μπεράρντι / 20′ αυτ. Λοκατέλι)

Νάπολι – Φιορεντίνα 0-2 (26′ Κιέζα, 74′ Βλάχοβιτς)

Κυριακή 19 Ιανουαρίου

Μίλαν – Ουντινέζε 3-2 (48′ 90+3′ Ρέμπιτς, 71′ Ερναντέζ / 6′ Λάρσεν, 85′ Λαζάνια)

Μπολόνια – Βερόνα 1-1 (20′ Μπάνι / 81′ Μπορίνι)

Μπρέσια – Κάλιαρι 2-2 (27′ 49′ Τορεγκρόσα / 20′ 68′ πεν. Πέδρο)

Λέτσε – Ίντερ 1-1 (77′ Μανκόζου / 71′ Μπαστόνι)

Τζένοα – Ρόμα (19:00)

Γιουβέντους – Πάρμα (21:45)