Γκέλα στα τελευταία λεπτά για τον Διαγόρα (1-1), «Κόλλησαν» στα Τρίκαλα (0-0)

«Έμφραγμα» στα τελευταία λεπτά για τον Διαγόρα που παρότι κρατούσε τη νίκη και την κορυφή, ο Κισσαμικός κατάφερε να ισοφαρίσει στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης και να στερήσει τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να φτάσουν τον Λεβαδειακό. Χωρίς νικητή και χωρίς σκορ (0-0) έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στα Τρίκαλα και τον Εργοτέλη, με τους γηπεδούχους να μένουν στο -1 από την κορυφή.

Διαγόρας Ρόδου – Κισσαμικός 1-1

Γκέλα στα τελευταία λεπτά για τον Διαγόρα, καθώς η ομάδα της Ρόδου δεν μπόρεσε να κρατήσει το 1-0 μέχρι το φινάλε, με τον Κισσαμικό να κλέβει στο 86ο λεπτό έναν πολύ σημαντικό βαθμό και να στερεί από τους γηπεδούχους τη δυνατότητα να πιάσουν κορυφή. Παρότι, ο Διαγόρας ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, η ομάδα της Κρήτης έσωσε τον βαθμό στο τέλος και ήταν αυτή που βγήκε ουσιαστικά κερδισμένη, καθώς ανέβηκε πάνω από τον Απόλλωνα Λάρισας.

Ο Διαγόρας άνοικε το σκορ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Μιχάλη Μπαστάκο να γράφει στο 52ο λεπτό το 1-0 και να ανοίγει τον δρόμο για το «τρίποντο». Ο Κισσαμικός ωστόσο δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, με τους γηπεδούχους να πληρώνουν τη χαλαρότητα των τελευταίων λεπτών. Ο Ραφαελ Μασενα ισοφάρισε στο 86ο λεπτό και βοήθησε την ομάδα του να πάρει έναν πάρα πολύ σημαντικό βαθμό, ανεβαίνοντας στην 8η θέση και στο +1 από τον 9ο Απόλλωνα. Ο Διαγόρας από την άλλη δεν κατάφερε να φτάσει τον Λεβαδειακό στην κορυφή, μένοντας στο -2.

ΑΟ Τρίκαλα – Εργοτέλης

Χωρίς νικητή και χωρίς σκορ (0-0) έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στα Τρίκαλα και τον Εργοτέλη, με τις δύο ομάδες να προσέχουν κυρίως τα μετόπισθεν και να μην προκαλούν μπροστά… Τόσο οι γηπεδούχοι, όσο και οι φιλοξενούμενοι, είχαν ελάχιστες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, με το 0-0 να μένει μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα.

Με την ισοπαλία αυτήν, τα Τρίκαλα ανέβηκαν στην 2η θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς και στο -1 από τον 1ο Λεβαδειακό. Ο Εργοτέλης από την άλλη παρέμεινε στην 6η θέση, μειώνοντας τη διαφορά του από την κορυφή στους 3 βαθμούς, έχοντας ωστόσο και έναν αγώνα λιγότερο.