Έκανε το καθήκον του και ανέβηκε στην κορυφή ο Ιωνικός (2-0), «Καθάρισε» τον Λεβαδειακό ο Αραβίδης (2-0)

Ο Ιωνικός πήρε μία πολύ σημαντική νίκη (2-0) απέναντι στον Καραϊσκάκη και ανέβηκε στην κορυφή της Super League 2. Σπουδαία νίκη για την Παναχαϊκή που δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Λεβαδειακό, επικρατώντας με 2-0!

Ιωνικός – Καραϊσκάκης 2-0

Νίκη κορυφής για τον Ιωνικό που κατάφερε να επικρατήσει εύκολα με 2-0 του Καραϊσκάκη και να ανέβει στην 1η θέση της Super League 2. Η ομάδα της Νίκαιας δεν άφησε κανένα περιθώριο και πήρε μία πάρα πολύ σημαντική και δίκαιη νίκη, «σκαρφαλώνοντας» στην κορυφή της κατηγορίας!

Οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες από το πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ. Το δεύτερο μέρος ήταν εντελώς διαφορετικό, με τον Ιωνικό να παίρνει κεφάλι στο σκορ από νωρίς. Μόλις τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ματίας Κάστρο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων, γράφοντας το 1-0.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ιμπραχίμα Νιάσει στο 80ο λεπτό, «κλειδώνοντας» το σπουδαίο «τρίποντο» για τον Ιωνικό που ανέβηκε στην κορυφή με 17 βαθμούς και άφησε στη 2η θέση των Λεβαδειακό με 15 βαθμούς!

Παναχαϊκή – Λεβαδειακός 2-0

Έχοντας ως απόλυτο πρωταγωνιστή τον Χρήστο Αραβίδη, η Παναχαϊκή κατάφερε να πάρει μία σπουδαία νίκη απέναντι στον Λεβαδειακό και να ανέβει και πάλι στην 3η θέση της Super League 2. Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ σκόραρε και τα δύο γκολ της Παναχαϊκής, δίνοντας ένα τρίποντο… χρυσάφι στην ομάδα της Πάτρας.

Ο 33χρονος άνοιξε το σκορ στο 51ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 70′ διαμόρφωσε το τελικό 2-0, σκοράροντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Ήττα «μαχαιριά» για τον Λεβαδειακό που έπεσε στη 2η θέση της βαθμολογίας, με την Παναχαϊκή να πλησιάζει στους 2 βαθμούς!