Ξανά στα… χασομέρια ο Ιωνικός, ισοπαλία στη Λάρισα

Μεγάλη νίκη επί του Διαγόρα με 3-1, σκοράροντας δύο γκολ στο φινάλε, σημείωσε ο Ιωνικός. Ισόπαλοι Απόλλων Λάρισας και ΟΦ Ιεράπετρας.

Σαν να το έχει για… γούρι. Ο Ιωνικός για δεύτερο σερί ματς πετυχαίνει δυο γκολ στο φινάλε ενός αγώνα και καταφέρνει να πάρει τη νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική το έκανε στα Τρίκαλα (από 2-1, 2-3 στις καθυστερήσεις), σήμερα το έκανε απέναντι στον Διαγόρα που φιλοξένησε στη Νίκαια.

Με το ματς στο 1-1 και το ρολόι να σημαδεύει το 89ο λεπτό, οι Νικαιώτες σημείωσαν δεύτερο τέρμα και στο 96′ έγραψαν το τελικό 3-1. Ο Κάστρο ήταν ο… χρυσός σκόρερ, πετυχαίνοντας τα δύο γκολ στο φινάλε, ενώ ο Νιασέ είχε ανοίξει το σκορ στο 41′, με τον Σανδραβέλη να ισοφαρίζει προσωρινά στο 68′.

Στο άλλο ματς που ξεκίνησε στις 13:30, Απόλλων Λάρισας και ΟΦ Ιεράπετρας ήρθαν ισόπαλοι με 1-1. Ο Απόλλων άνοιξε το σκορ στο 11′ με τον Βαγγέλη Μόρα, είχε χαμένο πέναλτι με τον Γιάκο, για να έρθει στο 78′ ο Αποστολίδης και να ισοφαρίσει σε 1-1.