Πέρασε και από την Άρτα ο Ιωνικός (0-3) – Εύκολα την Παναχαϊκή ο Λεβαδειακός (3-0)

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο Ιωνικός έφυγε με το διπλό από την Άρτα, επικρατώντας με 3-0 του Καραϊσκάκη, έφτασε τις έξι συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας. Από κοντά ο Λεβαδειακός που δεν αντιμετώπισε προβλήματα κόντρα στην Παναχαϊκή της οποίας επιβλήθηκε με 3-0 για την 19η αγωνιστική της Super League 2.

ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας – Ιωνικός 0-3

Εύκολη επικράτηση για τον Ιωνικό μέσα στην Άρτα απέναντι στον Καραϊσκάκη, με την ομάδα της Νίκαιας να φεύγει με το διπλό (0-3) για την 19η αγωνιστική της Super League 2. Ο Ιωνικός ήταν καλύτερος σε όλο το παιχνίδι και έφτασε στην έκτη του συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, παραμένοντας έτσι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Μέσα σε 12 λεπτά, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να «καθαρίσουν» το παιχνίδι, καθώς στο 28′ προηγήθηκαν με γκολ του Κάστρο, ενώ στο 40′ πήραν αέρα δύο τερμάτων χάρη στο γκολ του Βαγγέλη Πλατέλλα. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μιχάλης Κουϊρουκίδης στο 69ο λεπτό, με τον Ιωνικό να βάζει στο… σακούλι ακόμη ένα πολύ σημαντικό «τρίποντο».

Λεβαδειακός – Παναχαϊκή 3-0

Εύκολη δουλειά είχε ο Λεβαδειακός απέναντι στην Παναχαϊκή καθώς επικράτησε με 3-0 και παρέμεινε στο -5 από την κορυφή της βαθμολογίας… Η ομάδα της Λιβαδειάς δεν αντιμετώπισε προβλήματα απέναντι στην Παναχαϊκή και κατάφερε να «καθαρίσει» από νωρίς την υπόθεση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 10ο λεπτό, χάρη στο αυτογκόλ του Σταμόπουλου, ενώ στο 34ο λεπτό ήρθε και το δεύτερο γκολ με τον Μυτίδη να γράφει το 2-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, ωστόσο ο Λεβαδειακός κατάφερε να βρει ακόμη έναν γκολ με τον Λούκας Πολέτο να διαμορφώνει το τελικό 3-0 στις καθυστερήσεις…