Χαμός στη Νίκαια μετά το διπλό ανόδου του Ιωνικού (vids)

Απίστευτη υποδοχή από τον κόσμο του Ιωνικού μετά την επιστροφή από τη Λειβαδιά και το διπλό επί του Λεβαδειακού, με εκατοντάδες οπαδούς να περιμένουν με καπνογόνα την ομάδα.

Ο Ιωνικός πανηγύρισε ένα σπουδαίο διπλό κόντρα στον Λεβαδειακό με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή και πλέον βρίσκεται αγκαλιά με την άνοδο στη Superleague. Οι Νικαιώτες αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από γκολ του Πολέτο μόλις στο 8ο λεπτό, νίκησαν και εξασφάλισαν την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου, καθώς ξέφυγαν οκτώ βαθμούς στην κορυφή της κατάταξης.

Λίγες ώρες μετά το τέλος του ματς και κατά την επιστροφή της ομάδας στη Νίκαια από τη Λειβαδιά έγινε χαμός από τους φίλους της ομάδας. Πιο συγκεκριμένα, εκατοντάδες οπαδοί του Ιωνικού έσπευσαν να αποθεώσουν την αποστολή της ομάδας τους, μόλις εκείνη επέστρεψε από τη Λειβαδιά με το σπουδαίο «διπλό» (1-2) στα χέρια της με καπνογόνα και συνθήματα, σταματώντας και την κυκλοφορία για αρκετά λεπτά έξω από το γήπεδο της ομάδας.