ΑΕΚ Β’ – Αιγάλεω – Η απίθανη γκάφα από την άμυνα της Ένωσης που έφερε το 1-0 του Σίτι (vid)

Η απίστευτη ασυνεννοησία Αρβανίτη-Γκίνη που έφερε το 1-0 του «Σίτι»

Η ΑΕΚ Β’ κατάφερε να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στο Αιγάλεω, χάρη σε τέρμα του Αμούρ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλο έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην κορυφή του Νότιου Ομίλου, με τους «κιτρινόμαυρους» πλέον να συγκατοικούν στην πρώτη θέση με τον Λεβαδειακός, έχοντας αμφότεροι από 25 βαθμούς.

Οι παίκτες της ΑΕΚ Β’ βρέθηκαν σε κακή μέρα, κάτι που αποδεικνύεται και στην φάση του 86΄, όταν υπήρξε απίστευτη ασυνεννοησία μεταξύ Αρβανίτη και Γκίνη. Ο πρώτος γύρισε με το κεφάλι την μπάλα για τον πορτιέρο της ΑΕΚ, αυτός κινήθηκε προς την αντίπαλη εστία και σε κενή εστία ο Τριμμάτης κάνει το 0-1.