Πλησίασε στην κορυφή ο Διαγόρας (1-0) – Γκέλα για Μακεδονικό (1-1)

Ο Διαγόρας με γκολ από τα αποδυτήρια πανηγύρισε σπουδαία νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό Β' με 1-0, ενώ ο Μακεδονικός δεν μπόρεσε να διατηρήσει το προβάδισμά του κόντρα στην ΑΕΚ και ισοφαρίστηκε με 1-1.

Ο Διαγόρας συνεχίζει τις υψηλές «πτήσεις» του στο πρωτάθλημα της Super League 2, αφού κέρδισε και τον Παναθηναϊκό Β’ με 1-0 και πλησίασε στην κορυφή του Νοτίου ομίλου.

Ο Τσιαντούλας άνοιξε το σκορ για τους «Ροδίτες» μόλις στο 2ο λεπτό με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να διατηρήσουν το προβάδισμα τους για το τελικό 1-0, που τους φέρνει στους 19 βαθμούς και στο -3 από τα πρωτοπόρα Χανιά, με παιχνίδι περισσότερο.

Ο Μακεδονικός έχασε έδαφος στη μάχη της ανόδου, καθώς έμεινε στην ισοπαλία και το 1-1 κόντρα στην ΑΕΚ Β’. Οι «Μακεδόνες» προηγήθηκαν με τον Χάσεκ στο 66ο λεπτό, όμως η ΑΕΚ Β’ ισοφάρισε με τον Κάτσικα στο 71ο λεπτό. Η «Ένωση» είχε σημαντικές ευκαιρίες για να πάρει το παιχνίδια με δύο δοκάρια, ένα πριν και ένα μετά την ισοφάριση.

Ο Μακεδονικός βρίσκεται πλέον στους 20 βαθμούς, με την ΑΕΚ Β’ να παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη και στους 11.