«Πεντάρα» του Ηρακλή στον Μακεδονικό (5-1), επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ Β’ (0-1)

Ο Ηρακλής συνέτριψε τον Μακεδονικό επικρατώντας με 5-1 και συνέχισε το αήττητο σερί του. Ο ΠΑΟΚ Β' επέστρεψε στις νίκες αφού επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 του Απόλλωνα Πόντου

O Hρακλής υποδέχτηκε τον Μακεδονικό για την 14η αγωνιστική της Super League 2, με τον Γηραιό να είναι εντυπωσιακός και να κερδίζει 5-1. Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης με το γκολ του Κούχτα, ενώ στο 42′ ο Κρούσιελ έκανε το 2-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μπουλάτοβιτς μείωσε σε 2-1, όμως δε μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν σαρωτικοί. Ο Βιτλής στο 48′ έκανε το 3-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Σπυρίδης σημείωσε το τέταρτο γκολ της ομάδας του. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Στοίτσεβιτς στο 93ο λεπτό.

Με αυτό το τρόπο, ο Ηρακλής διεύρυνε το αήττητο σερί (5 παιχνίδια) του και ανέβηκε στην 5η θέση με 16 βαθμούς.

Ο ΠΑΟΚ Β’ πήρε σημαντικό διπλό στην έδρα του Απόλλωνα Πόντου και επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο ήττες από Νίκη Βόλου και Λεβαδειακό. Οι γηπεδούχοι γνώρισαν ακόμα μία ήττα και παρέμειναν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς. Οι μικροί του Δικεφάλου του Βορρά πήραν τη νίκη χάρις στο γκολ του Αργύρη Δαρέλα στο 72ο λεπτό. Στην 6η θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμούς η δεύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ.