Ολυμπιακός – ΑΕΚ 3-0 : Τα γκολ του Ολυμπιακού

Δείτε τα γκολ των Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς και Καμαρά, με τα οποία ο Ολυμπιακός νίκησε την ΑΕΚ με 3-0.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της ΑΕΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης» με 3-0, για την 10η και τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ, χάρη στα γκολ των Βαλμπουενά στο 10′, του Ραντζέλοβιτς στο 21′ και του Καμαρά στο 73′.

Οι «Ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν εκρηκτικά το παιχνίδι, πετυχαίνοντας δύο γκολ σε διάστημα 12 λεπτών.

Στο 10ο λεπτό, ο Φορτούνης βρήκε με κεφαλιά τον Βαλμπουενά, ο οποίος με πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0.

Στο 21ο λεπτό, μετά από εκπληκτική μακρινή μπαλιά του Φορτούνη προς τον Ραντζέλοβιτς, ο Σέρβος πέρασε με τρομερή ντρίμπλα τον Μπακάκη, πάτησε περιοχή από τα δεξιά και με δυνατό σουτ έκανε το 2-0.

Στο 73’ ο Καμαρά πίεσε, ανάγκασε σε λάθος τον αντίπαλό του, ο Φορτούνης έδωσε στον Βαλμπουενά, ο Γάλλος σούταρε, οι Κιτρινόμαυροι απέκρουσαν πάνω στη γραμμή και ο Καμαρά από κοντά έκανε το 3-0 για τον Ολυμπιακό.