ΑΕΚ : «Γκάζια» Καρέρα στο ημίχρονο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό

Έξαλλος με την εικόνα της ομάδας του ήταν ο Μάσιμο Καρέρα στην ανάπαυλα του αγώνα με τον Ολυμπιακό και τα έψαλε στους παίκτες του.

Η κάκιστη εικόνα της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» που έφερε τους Πειραιώτες μπροστά στο σκορ με 2-0, προκάλεσε την οργή του Μάσιμο Καρέρα στο ημίχρονο.

Ο Ιταλός έβλεπε πως τίποτα δεν γινόταν σωστά στο γήπεδο από τους παίκτες του οι οποίοι τα άκουσαν για τα καλά στα αποδυτήρια. «Δεν είναι εικόνα αυτή που έχετε. Ξυπνήστε! Δεν έχετε μαχητικότητα, δεν μπαίνετε δυνατά στις φάσεις, δεν είναι αυτή η ομάδα μου» έλεγε χαρακτηριστικά ο Καρέρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε κάπως η εικόνα με την Ένωση να ανεβάζει την απόδοσή της αλλά χωρίς αποτέλεσμα αφού στις ευκαιρίες που δημιούργησε δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ από ένα λάθος, δέχθηκε και τρίτο γκολ.