Ζησόπουλος : «Το παιχνίδι τελείωσε στο ημίχρονο από δικά μας λάθη»

Ο Γιώργος Ζησόπουλος στάθηκε στα λάθη των παικτών του Απόλλωνα Σμύρνης στα δύο πρώτα γκολ του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο του μεταξύ τους αγώνα.

Τα προσωπικά λάθη των παικτών του Απόλλωνα Σμύρνης έκριναν την ήττα από τον ΠΑΟΚ, σύμφωνα με τον Γιώργο Ζησόπουλο, ο οποίος τόνισε πως το παιχνίδι τελείωσε στο 2-0 του Δικεφάλου.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Γιώργος Ζησόπουλος στην κάμερα της NOVA:

«Ξέραμε ότι ο ΠΑΟΚ εντός έδρας είναι πάρα πολύ δυνατός και θα πιέσει. Στο πρώτο λεπτό μέχρι να μπούμε λίγο στο παιχνίδι, δεχθήκαμε μία καλή ευκαιρία του ΠΑΟΚ. Από εκεί και πέρα, υπήρχαν κάποιες προϋποθέσεις, αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο. Από δύο λάθη δικά μας βρεθήκαμε πίσω στο σκορ κι εκεί νομίζω τελείωσε το παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να ανοίξουμε, στην αντεπίθεση ο ΠΑΟΚ είναι γρήγορος, έκανε κάποιες ευκαιρίες στην κόντρα επίθεση, στο τέλος ήρθε και το τρίτο γκολ, αλλά νομίζω όλα τελείωσαν στο πρώτο ημίχρονο»